Atsakymai kaip paruošti CV darbdaviui?

Sužinokite, kaip paruošti CV, bei gaukite naudingų patarimų, kurie padėtų jūsų CV išsiskirti iš kitų.


Kas yra CV?

CV – tai dokumentas (.pdf, .doc ar kt.) kuris trumpai ir glaustai pateikia informaciją apie jūsų gyvenimą darbdaviui. Savo gyvenimo aprašyme jūs galite nurodyti savo išsilavinimą, darbo patirtį bei kitą informaciją.

Kokios apimties turi būti CV?

Standartinis gyvenimo aprašymas neturėtų būti ilgesnis nei du A4 formato lapai.

Norėdami sutaupyti vietos, nurodykite tik pagrindinius savo išsilavinimo ir patirties aspektus. Laikykitės svarbios informacijos ir nedubliuokite teksto.

Jeigu neseniai baigėte studijas, jūsų CV greičiausiai užims tik 1 A4 formato puslapį. Nesujaudinkite, viskas tvarkoje, taip ir turi būti. Kai kurie CV gali būti ilgesni, pvz. jeigu studijavote ir dirbote mediku ar  mokytoju.

Ką įtraukti į CV?

  • Kontaktinė informacija – nurodykite savo vardą, pavardę, namų adresą, mobiliojo telefono numerį ir el. pašto adresą. Nereikia nurodyti savo gimimo datos ar nuotraukos, nebent jūs kreipiatės dėl vaidybos ar modelio darbo.
  • Įgūdžiai ir kita papildoma informacija – tai skiltis kurioje nurodomi jūsų pagrindiniai požymiai. Tai išryškina svarbius pasiekimus ir įgūdžius, tuo pačiu išreiškiant savo karjeros tikslus. Geras gyvenimo aprašymas turi būti susijęs su sektoriumi, į kurį kreipiatės.
  • Išsilavinimas – nurodykite ankstesnį išsilavinimą, įskaitant profesinę kvalifikaciją.
  • Darbo patirtis – išvardinkite savo patirtį, įsitikinkite, kad viskas, ką paminėjote, yra susiję su darbu, į kurį kreipiatės. Jei turite daug atitinkamos darbo patirties, šis skyrius turėtų būti pateiktas virš išsilavinimo skilties.
  • Įgūdžiai ir pasiekimai – čia jūs turite nurodyti kokias užsienio kalbas mokate, ką suprantate apie kompiuterius ir kitą IT techniką, bei kokiomis programomis galite ar mokate naudotis. Pagrindiniai jūsų išvardyti įgūdžiai turėtų būti susiję su darbu. Negalima perdėti savo sugebėjimų, nes interviu metu turėsite paremti savo teiginius.
  • Pomėgiai – „Bendravimas“, „Eiti į kiną“ ir „Skaityti“ nepatrauks darbdavių dėmesio. Tačiau svarbūs interesai gali suteikti išsamesnį vaizdą apie tai, kas jūs esate. Pavyzdžiui, galite rašyti savo tinklaraštį, jei norite būti žurnalistu.

CV Gyvenimo aprašymas